top of page

Sağlık İçin Alternatif Tedaviler

Herkes kendi iyileşmesinin kontrolünü elinde tutar ama vücut da bazen biraz yardıma ihtiyaç duyar. Biz de hizmetlerimizle burada devreye giriyoruz. Tecrübeli bir Masaj Terapisti olarak dengenizi geri kazanmanız ve merkezinizi bulmanız için sizinle çalışıyoruz.

pexels-koolshooters-6628640.jpg

Klasik Masaj

Klasik masaj, anatomi ve fizyolojiye dayanan, anatomik yapı ve yerleşimlere uygulanan, manuel tedavi şeklinde sistematik manipülasyonlar yaparak belirli hastalıkların tedavi etmenin bilimsel şeklidir.

Massage Salts

Derin Doku Masajı

Bu hastaları rahatlamış ve yenilenmiş hissettiren uygulamalı bir vücut tedavisidir. Hastalarımıza, sadece birkaç uygulamanın sağlık durumlarında nasıl büyük bir fark yaratabildiğini göstermekten mutlu oluruz.

Pressure point massage 2

Tetik Nokta Terapisi

Holistik tıp, nesilden nesile aktarılan kadim geleneklere dayalı çeşitli uygulamalar içerir. Bir seans aldıktan sonra vücudunuzdaki, zihninizdeki ve enerji seviyenizdeki değişimi göreceksiniz. Daha fazla bilgi için bana ulaşın.

pexels-elly-fairytale-3865676.jpg

Aromaterapi Masajı

Aroma terapi masajı bitki ve çiçek özlerinin karışımları ile hazırlanan masaj yağlarının kullanılarak uygulandığı bir masaj yöntemidir. Aromaterapi masajı, düşük tempolu ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahip olan aromaterapi masajı ile oluşan etkinin kaynağı ise hem uygulanan temas hem de kullanılan yağın kimyasal özelliğidir.Esansiyel yağlar olarak da bilinen aromaterapi masajı, cilt yüzeyini çok daha hızlı ısıtır ve yoğun kas, eklem ağrılarına ve zayıf dolaşım bozukluklarında oldukça başarılı sonuçlar alınmasına katkı sağlar. Aromatik özyağların keyif verici kokusu, duygusal kaynaklı fiziksel sıkıntılar üzerinde de olumlu etki yaratır. Aroma terapi yağları ile nefes rahatlatılabilir, sakinleşme ve yavaşlama ile kişi kendini daha iyi hissedebilir. Aromaterapi masajı maksimum iyileştirme özelliği nedeniyle de sıkça tercih edilir. Koku ve dokunma gibi farklı duyuların gönderdiği sinyaller ile beynimiz sürekli iyi yönde uyarılır.

Reflexology

Refleksoloji

Bu, diğer alternatif terapilerle birlikte kullanılabilir. Hastayı her yönüyle ele alan bu terapi, her hastanın fiziksel ve duygusal sağlığını geri kazanmasına ve doğal iyileşme süreçlerini etkinleştirmesine yardımcı olur.

pexels-cottonbro-3997980.jpg

Thai Masajı

Thai Masajı, 2500 yıl önce Tayland’da ki Budist rahipler tarafından geliştirilen eski bir masaj şeklidir. Thai masajı esnekliği artırmak, kas ve eklem gerilimini azaltmak ve vücudun enerji sistemlerini dengelemek için vücudun enerji hatları boyunca pasif germe ve hafif baskıların uygulandığı masaj türüdür.

pexels-anete-lusina-5240678.jpg

Shiatsu Masajı

Shiatsu masajı vücudun belirli bölgelerinde parmak yardımıyla yapılan bir masaj yöntemidir. Japonya kökenli bir masaj türü olan Shiatsu masajı vücudun kendi kendini iyileştirmesi  ve dengeyi bulabilmesi felsefesine dayanır. Eski Çin tedavi yöntemlerinden esinlenilerek batı teknikleri ile harmanlanmıştır. Shiatsu Japonca’da parmak baskısı anlamı taşımaktadır. Enerji akışı baz alınarak belirli bölgelere baskılar uygulanır ve vücudun fiziksel yapısı ve dengesi ile enerji akışının kesintisiz tüm bedende dolaşabilmesi hedeflenir.

pexels-anna-tarazevich-6560273.jpg

Sıcak Taş Masajı

Sıcak taş masajı yani ''hot stone therapy'' sıcak, volkanik ve farklı tür taşlarla uygulanan bir masaj tekniğidir. Masaj süresince terapist sıcak taşları vücudunuzun çeşitleri yerlerine yerleştirir. Taşların kendilerine ait bir sıcaklığı olduğu için kaslar ısınmaya ve vücut rahatlamaya başlar. Böylelikle terapist ısınan bölgeye etkili bir şekilde müdahale edebilir.

pexels-cottonbro-3997983.jpg

Baş, Boyun ve Omuz Masajı

Özellikle baş ağrısı, uykusuzluk, gerginlik, sırt ve boyun ağrıları, tutulmalar gibi sorunların giderilmesinde etkindir. Saçı ve saç derisini besleyici etkisi nedeni ile de saçın güçlenmesi ve sağlığını kazanmasında çok faydalıdır.

bottom of page